Archiwum ogłoszeń

Chrystus Zmartwychwstały niech Wam hojnie błogosławi każdego dnia i pozwoli nieustannie odczuwać radość Jego Zmartwychwstania !!!

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
1 .04. 2018 r.

1. Niech radość Wielkanocnego Poranka zagości w naszych sercach , napełniając je pokojem, miłością i radością. A Chrystus zmartwychwstały niech będzie źródłem wszelkich darów i łask.
Niech codzienne odczuwanie Jego obecności pozwala dzielić się z innymi tą radością , nadzieją i miłością , jaką On w nas nieustannie wzbudza i pomnaża.
2.Składam serdeczne podziękowanie wszystkim , którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych:
- pani zakrystiance
-p. Iwonie Tabiś i Dorocie Urbanek za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego i dekorację Ołtarza Głównego.
- za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego
- za przygotowanie śpiewów liturgicznych – za śpiew Meki Pańskiej
- chórowi pod dyrekcją pana organisty
- służbie liturgicznej : p. szafarzowi, ministrantom i lektorom
- rejonom parafii za dekoracje ołtarzy bocznych, Krzyża misyjnego i grobów proboszczów.
- strażakom , którzy trzymali wartę honorową przy Grobie Pana Jezusa
- za udział w procesji rezurekcyjnej i niesienie figur, chorągwi , feretronów, sztandarów i baldachimu,
3.Jutro Msze św. o godź. 7.30 i 10.30 . ( O godź. 13.00. pogrzeb + Władysława Szczerby a o godź. 15.00. + Janiny Mentel.)
Składka w drugi dzień świąt przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , piątek i pierwsza sobota kwietnia. We środę na godź. 17.00. zapraszam dzieci klasy III a i III b SP wraz z rodzicami . W czwartek na swoje miesięczne spotkanie zapraszam kl. VII, a w piątek kl. II i III g.
W piątek od godź.17.00. adoracja Najświętszego Sakramentu a w sobotę o godź. 7.00. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi
5. Do naszej parafii życzenia wielkanocne nadesłali: ks. rektor Seminarium Duchownego w Tarnowie, Ojcowie Bernardyni z Krakowa.

INTENCJE MSZALNE 2 .04. - 8. 04. 2018 .

Poniedziałek Wielkanocny -

Godz. 7.30. z ok. imienin i urodzin na podziękowanie M. B. Staszkowskiej i św. Józefowi za wszystkie otrzymane łaski w ciągu całego życia z prośbą o zdrowie i Boże błog. i opiekę w rodzinie na dalsze lata

2. + Zofia i Jan Gąsior

10.30. za dzieci przyjmujące chrzest św.

Wtorek -
Godz. 7.00. + Maria Turek – od syna Kazimierza z rodź.

Środa -
Godz. 18.00. + Józef Wąsowski – 26 r. śm.

Czwartek -
Godź. 7.00. + Marian Madej – od Krzysztofa Wąsowskiego z rodź.
2. + Władysław Szczerba – 7 dzień od śm.

Piątek - 7.00. + Kinga Drewniak – od rodziny Niewolów
Godź. 18.00.+ Ks. Kazimierz Dyl - 15 r. śm.

Sobota
Godz. 7.00. w intencji zadośćuczynienia za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryii – od Apostolstwa Dobrej Śm.

Niedziela Bożego Miłosierdzia

Godz. 7.30. + Leokadia i Grzegorz Ropczyńscy - 9 r. śm.
Grzegorza

10.30 . + Ks. Kazimierz Dyl – od siostry Heleny

15. 00. + Stanisława (f) i Bronisław Łaś - 13 r. śm. Stanisławy

Ks. prof. Adam Solak – msze św. poza parafią:
w Kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie
od 3.04. do 8 .04.2018

1. Poniedziałek: + Anna Szura – od kuzynek z Siedlisk: Anny i Bernadety

2. Wtorek: + Kinga Drewniak – od Marzeny i Tomasza z Rzepiennika

3. Środa: + Maria Turek – od swatów z Łużnej

4. Czwartek : + Stanisława (f) Szczerba- od swatowej z Zagórzan

5. Piątek: + Zygmunt Szczerba – od Sylwii Skraba z rodź.

6. Sobota: + Karolina Szczerba – od Eweliny i Magdaleny z rodź.

7 .Niedziela : + Stanisław Witkowski – od pracowników firmy „TransI