Dziewczęca Służba Maryjna

DSM w roku szkolnym 2017/18

Do DSM w roku szkolnym 2017/18 należą:
Karolina Pyzik, Faustyna Waz, Martyna Madej, Aleksandra Gąsior, Sylwia Rożeń,Katarzyna Synowiec, Anna Jerzak, Anna Rozpara, Justyna Głąb, Martyna Przepióra, Julia Waz, Aleksandra Korzeń, Daria Skoczeń, Natalia Łaś, Faustyna Majcher, Patrycja potok, Weronika Wyżykowska, Monika Szczerba, Marta Wiejaczka, Justyna Smoleń, Katarzyna Juszyńska, Dagmara Madej, Karolina Majcher, Emilia Kłapsa, Paulina Mentel, Zuzanna Szczerba, Karolina Madej, Emilia Dyl.

Niestety w tym roku nie było przyjęcia nowych kandydatek ponieważ Komunia święta została przeniesiona do klasy III.

SŁUŻBA DSM NA NOWENNACH                           DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

I tydzień:
Kinga Szczerba, Aleksandra Korzeń, Karolina Pyzik, Martyna Madej, Daria Skoczeń, Weronika Wyżykowska, Monika Szczerba, Bernadeta Szczerba,

II tydzień:
Joanna Drewniak, Dagmara Madej, Justyna Smoleń, Marta Wiejaczka, Katarzyna Juszyńska, Martyna Przepióra, Patrycja Potok,

III tydzień:
Justyna Gąsior, Justyna Głąb, Weronika Gąsior, Katarzyna Synowiec, Anna Jerzak, Anna Rozpara, Aleksandra Wrona, Karolina Antas,

IV tydzień:
Wiktoria Łaś, Faustyna Majcher, Natalia Łaś, Aleksandra Gąsior, Faustyna Waz, Julia Waz, Sylwia Rożeń, Weronika Rusin

Przygotowujemy się do nowej roli

Cztery dziewczęta z DSM z naszej parafii przechodzi kurs na przewodniczki DSM. Odbywa się on w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach. Są to: Justyna Gąsior, Wiktoria Łaś, Joanna Drewniak i Kinga Szczerba. Kurs obejmuje 4 spotkania. Przebyłyśmy już 3 spotkania, a na końcu musimy zdać egzamin. Gdy go zdamy naszą rolą będzie opiekowanie się młodszymi Maryjkami.

Wiktoria Łaś, Justyna Gąsior

Dziewczęca Służba Maryjna w parafii Staszkówka powstała w roku 1989 z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Władysława Gonciarza.

Obecnie do DSM-u należą:
Marta Wiejaczka,
Dagmara Madej

Święty Mikołaj odwiedził DSM

W sobotę, 6. grudnia po Mszy Św. roratniej Dziewczęcą Służbę Maryjną odwiedził długo oczekiwany Gość - św. Mikołaj. Wszystkie dziewczynki otrzymały od Niego upominki oraz słodycze. Każda maryjka musiała odpowiedzieć na krótkie, lecz dociekliwe pytania zadawane przez Świętego. Było to bardzo miłe spotkanie.
Karolina Pyzik

8 grudnia 2013 rok - przyjęcie do DSM

W Uroczystość  Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w naszej parafii odbyło się przyjęcie kandydatek do Dziewczęcej Służby Maryjnej. wśród kandydatek były: Anna Łaś, Weronika Gąsior, Aleksandra Korzeń, Patrycja Potok, Monika Szczerba,Martyna Przepióra, Julia Waz, Faustyna Majcher, Weronika Wyżykowska, Daria Skoczeń, Natalia Łaś, Karolina Smołkowicz. Podczas porannej Mszy św. o godz. 7.30 dziewczęta uroczyście odmówiły Akt oddania się Matce Bożej, a ksiądz proboszcz Krzysztof Jarmuła nałożył im pelerynki.
Wcześniej kandydatki uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych, czytały rozważania tajemnic oraz odmawiały modlitwy. W Adwencie, podczas Rorat, brały udział w procesji niosąc zapalone lampiony.
Weronika Gąsior- kl. IV
LOGO DSM
Na niebieskim tle, ukazana jest stylizowana biała lilia. Wyrasta ona
jakby ze złotego półksiężyca. Środkowa część łodyżki tworzy krzyż. Górna część z kwiatem przechodzi przez złotą koronę. W symbole te wpisane są litery DSM. Kolor biały i lilia to symbole niepokalanego poczęcia, dziewictwa Maryi i nieskalanej czystości Jej duszy. Kolor złoty i korona to znak Jej godności królewskiej. Krzyż powszechnie przyjęty znak
Chrystusa, może być bliżej wyjaśniany jako przypomnienie udziału Maryi w ofierze Boskiego Syna, dzięki której stała się naszą Współodkupicielką. Wreszcie kolor niebieski oznaczający niewinność przypomina przywilej Wniebowzięcia Maryi.