Archiwum ogłoszeń

. VI Niedziela Zwykła 11.02.2018

1.Dzisiaj w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo , które przygotowuje nas i wprowadza w czas Wielkiego Postu.
2. Dzisiaj także rozpoczynamy tydzień modlitw o Trzeźwość.
Na bocznym ołtarzu wyłożona jest księga, do której można wpisywać wielkopostne postanowienia abstynenckie.
3.W najbliższą środę zwaną środą popielcową rozpoczniemy Wielki Post, który jest czasem pokuty, dobrych postanowień i wyrzeczeń wielkopostnych.
Msze św. w środę popielcową o godż. 7.00 , 10.30, i 16.30. Na każdej mszy św. posypanie głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy. W środę popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachowajmy też abstynencję od napojów alkoholowych. Wstrzemięźliwość obowiązuje wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia. Natomiast post ścisły obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. W czasie Wielkiego Postu obowiązuje powstrzymanie się od udziału w zabawach. Składka w środę popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne.
Kazania w środę popielcową będzie głosił Ks. Zbigniew Guzy – diecezjalny duszpasterz trzeźwości i osób uzależnionych.
Od środy popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przeżywamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
4.Droga Krzyżowa w piątek o godź.16.30 i w niedzielę o godź.14.30. dla starszych. Bardzo proszę , aby tę drogę krzyżową poprowadziła Akcja Katolicka. Gorzkie żale w niedzielę o godź. 15.
Składki na gorzkich żalach przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.
5. W czasie Wielkiego Postu będziemy śpiewać godzinki o Mece Pańskiej , a przed Mszą św. o godź.10.30 będzie odmawiany różaniec do M. B. Bolesnej.
6. Składam podziękowanie za ufundowanie korony do figury M. B. Fatimskiej. Będzie poświęcona na majowym nabożeństwie fatimskim. Dziękuję za ofiarowane na rzecz parafii deski jasionowe. Dziękuję za nowy obrus ołtarzowy na wielki post.
7. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
8. W sobotę 17 lutego w parafii Szalowa o godź. 17.00. rozpocznie się katechizacja przedmałżeńska.

INTENCJE MSZALNE 12 .02. - 18. 02. 2018 .

Poniedziałek -
Godz. 7.00. + Maria Waz – 2 r. śm.
2. + Maria Waz – od wnuczki Eweliny z rodź.

Wtorek -
Godz. 7.00.+ Jan Eufrozyna Władysław Jamrozy – 31 r. śm.
Władysława

Środa - Popielec 7.00. + Feliks i Józef - od Tomasza

10.30. + Józef Wąsowicz- od chrześnika Andrzeja

Godz. 16.30. + Stanisław Łaś – od siostrzeńca Adama z rodź.

Godz. 7.00. + Adolf Łaś – od chrześnicy Bożeny z rodź
2.+ Czesław Szczerba – od wnuczek Ali i Anety

Piątek -
Godź. 16.30. + Stefania (f) Szczerba i Kazimierz Bartoszek- w 40 roczn. śm.

Sobota -
Godz.7.00. + Urszula Mastejowska – 25 r. śm.

Niedziela -
Godz. 7.30. + Józef Wąsowicz – 1 r. śm.

10.30 . + Jan Skrobot – 12 r. śm.

15. 00. + Ździsław Dyl

Ks. prof. Adam Solak – msze św. poza parafią:
w Kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie
od 12.02.2018 do 18.02.2018

1. Poniedziałek: + Ignacy Gąsior – od koleżanek z pracy córki Agaty

2. Wtorek: + Anna Szura – od kolegów syna z firmy „Margo”

3. Środa: + Adam Kozioł – od chrześnicy Małgorzaty z rodź.

4. Czwartek : + Liliana Baniak - -od dziadków Marii i Henryka Rynkal

5. Piątek: + Stanisław Marszał - od Wioletty z dziećmi

6. Sobota: + Stanisław Witkowski – od Jana Antas z rodź.

7 .Niedziela : + Julia Waz – od Haliny i Kazimierza Habajów z Łużnej