Archiwum ogłoszeń

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20.05. 2018 r.

1.Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt przypada Święto NMP Matki
Kościoła. Msze św. będą o godź. 9.00. i o godź. 18.00.
2. W najbliższy wtorek – 22 maja przypada liturgiczne wspomnienie Św. Rity. Podobnie jak rok temu, tak i w tym roku, chcemy uczcić Patronkę spraw trudnych, czy wręcz beznadziejnych. Dlatego zapraszam wszystkich czcicieli Świętej na godzinę 18.00. Ku czci Św. Rity zostanie odprawiona Msza Święta, następnie nabożeństwo połączone z błogosławieństwem róż (WAŻNE!!! Przynieśmy ze sobą róże!!!) a także zostaną odczytane prośby i podziękowania. Zechciejcie powiadomić znajomych i przyjaciół o tym nabożeństwie, byśmy jak najliczniej mogli uczcić Pana Boga, który jest tak przedziwny w swoich świętych. Piętnaście minut przed Mszą Świętą, a więc o 17.45, zostanie odśpiewana litania ku czci Matki Najświętszej.

3.We czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
4. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy
Przenajświętszej.
5. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Powoli trzeba myśleć o
przygotowaniu ołtarzy. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy następujące rodź. wg. kolejności w tym roku z rejonu Podkościele:

Ołtarz 1. ( przy remizie O.S.P.) Mieczysław Roman, Anna i Roman Waląg
Lidia i Augustyn Szczerba, Celina i Dariusz Majcher.
Ołtarz 2.( przy skrzyżowaniu na Biesną) Dorota i Zbigniew Dyl, Anna i Grzegorz Ramian, Renata i Dariusz Kalisz, Sławomir Bartoszek.
Ołtarz 3.( koło sklepu przemysłowego) Krystyna Bochenek, Krystyna i Piotr Wyżykowscy, Barbara i Andrzej Ścierka, Agnieszka i Piotr Ćwiklik
Ołtarz 4. ( przy Kościele) Maria i Paweł Niewola, Renata i Wojciech Rusin, Jadwiga i Tadeusz Rusin, Mirosława i Marcin Trzópek
Są do dyspozycji banery i inne pomoce. Bardzo proszę wcześniej o kontakt.
6. Zbiórka aspirantów będzie we środę o godź.17.00.

INTENCJE MSZALNE 21 .05. - 27. 05. 2018 .

Poniedziałek - 9.00. + Zofia Brzęk – od zięcia z żoną

Godz. 18.00. + Emilia i Marian Roman – 8 r. śm. Emilii

Wtorek -
Godz. 18.00. Nabożeństwo do Św. Rity

Środa -
Godz. 18.00. + Zofia i Franciszek Mentel – 16 r. śm.
Franciszka

Czwartek -

Godź. 18.00. + rodziców Stefanii i Wojciecha Szczerba –
w roczn. śm. Wojciecha

Piątek -

Godź. 18.00. + Władysława (f) Szczerba – 8 r. śm.

Sobota -
Godz. 18.00. w intencji Ojca Piotra Bajorka w 24 rocznicę święceń
kapłańskich

Niedziela -