Archiwum ogłoszeń

I III Niedziela Wielkanocna 15.04.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę biblijną  pod hasłem: „Weźmijcie Pismo Św.” W naszej Ojczyźnie Drugie Narodowe Czytanie Pisma Św. Zachęcam do lektury Pisma Św. Przy wyjściu z Kościoła ministranci dadzą nam informację , który fragment należy przeczytać.
2. Dzisiaj o godź. 16.30 . odbędzie się pogrzeb : + śp. Stanisławy Lemańskiej. Z tej racji o godź. 15.00. nie będzie mszy św.
3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Św. Wojciecha - patrona naszej parafii. Msze św. będą o godź. 7.00. ,9.00.,i uroczysta suma odpustowa o godź.11.00. z procesją eucharystyczną.
Zapraszam szczególnie na sumę odpustową. Przez udział w procesji damy świadectwo naszej wiary i dziękować będziemy Panu Bogu za to , że nasza Ojczyzna sto lat temu odzyskała niepodległość. Koło Gospodyń proszę o przygotowanie liturgii.
Zapraszam Akcje Katolicką , Straż Pożarną, róże różańcowe. Słowo Boże wygłosi Ks. Sławomir Szyszka – wikariusz parafii M. B. Nieustajacej Pomocy w Mielcu. Bardzo proszę o niesienie baldachimu, figur, feretronów i chorągwi.
W związku z odpustem będzie potrzebna pomoc w przygotowaniu Kościoła. Bardzo proszę , aby w tę pomoc w sobotę od godź. 10.00
włączyli się parafianie z Sołtystwa i Maśluchowic. O zrobienie wieńca na drzwi wejściowe bardzo proszę III różę różańcową.
4. W piątek od godź. 16.00. będzie można skorzystać z sakramentu pokuty.

4. Przyszła niedziela nazywana jest niedzielą Dobrego Pasterza – światowy dzień modlitw o powołania i składka na Wyższe Seminarium duchowne.

INTENCJE MSZALNE 16 .04. - 22. 04. 2018 .

Poniedziałek -

Godz. 7.00. + Klementyna Pierz – 7 dzień od śm.
2. + Zygmunt Szczerba – od szwagierki Danuty z rodź.

Wtorek -
Godz. 7.00. + Julia i Wojciech Gąsior – 60 r. śm. Wojciecha
2. + Janina Mentel – 7 dzień od śm.

Środa -
Godz. 18.00. + Arkadiusz Łaś - 11 r. śm.

Czwartek -
Godź. 7.00. + Teresa Rzońca
2. + Adam Kozioł- od siostry Barbary z rodź.

Piątek -
Godź. 18.00.+ Anna Szura – od koleżanek i kolegów syna z Maśluchowic i Sołtystwa

Sobota -
Godz. 7.00. + Karolina Szczerba – od Anny i Wiktora Szczerba

Niedziela - Odpust ku czci św. Wojciecha

Godz. 7.00. + Anna , Stanisław , Robert , Mateusz Witkowscy

9.00. + Anna i Jan Żegleń - 25 r. śm. Anny

11. 00. 1. o zdrowie i opiekę Matki Bożej i za wstawiennictwem św. Wojciecha o potrzebne łaski dla członkiń Koła Gospodyń Wiejskich i ich rodzin.
2. + Maria , Stanisław , Kazimierz i Maria Szura –
- 54 r. śm. Stanisława
3. za parafian
Ks. prof. Adam Solak – msze św. poza parafią:
w Kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie
od 16.04. do 22 .04.2018

1. Poniedziałek: + Liliana Baniak – od chrzestnej Katarzyny Baniak

2. Wtorek: + Mieczysław Drewniak – od przyjaciół z Gorliic

3. Środa: + Ryszard Szczerba – od rodziny Halawów z Białki

4. Czwartek : + Stanisław Łaś- od kolegi Darka syna Pawła z pracy

5. Piątek: + Adolf Łaś – od Anety i Janusza Brach z Sitnicy

6. Sobota: + Czesław Szczerba – od Władysławy i Stanisława Szczerba